Tërpeza (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Tërpeza)
Jump to navigation Jump to search
Tërpezë
Fshat
Vendndodhja
Tërpezë is located in Kosova
Tërpezë
Tërpezë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 575 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 51″ Veri

21° 20′ 34″ Lindje

Tërpezë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Shkolla e Tërpezës mban emrin e Hysen Tërpezës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]