Violent Thing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

"Violent Thing" është një këngë nga këngëtari slloven Ben Dolic.[1] Ajo do ta prezantojë GjermaninëFestivalin Evropian të Këngës 2020. Kënga ishte publikuar më 27 shkurt 2020.[2] Teksti është shkruar nga Borislav Milanov, Peter St. James, Dag Lundberg, Jimmy Thorén dhe Connor Martin.

"Violent Thing"
Këngë nga Ben Dolic
Publikimi 27 shkurt 2020
Formati Digital Download, Streaming
Regjistrimi 2020
Gjatësia 3:18
Tekstshkrues Borislav Milanov
Peter St. James
Dag Lundberg
Jimmy Thorén
Connor Martin
Producer Borislav Milanov
Dag Lundberg

Flag of Germany.svg "Violent Thing"
Festivali Evropian i Këngës 2020
Shteti Gjermania
Performues Ben Dolic
Gjuha Anglisht
Kompozitorë Borislav Milanov
Peter St. James
Dag Lundberg
Jimmy Thorén
Connor Martin
Tekstshkrues Borislav Milanov
Peter St. James
Dag Lundberg
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Sister (2019)   

Prapavija[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Festivali Evropian i Këngës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia e lëshimit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ben Dolic for Germany
  2. ^ "Violent Thing (feat. B-OK) - Single by Ben Dolic on Apple Music". Apple Music. Marrë më 16 shkurt 2020. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]