Tom Leeb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tom Leeb (lindur më 21 mars 1989) është një aktor, këngëtar dhe komedian francez. Ai do ta përfaqësojë FrancënFestivalin Evropian të Këngës 2020Roterdam, Holandë, me këngën The Best in Me.[1]

Tom Leeb
Informacione
Lindja21 mars 1989 në Paris, Francë
ZhanriPop, indie folk, folk rock
Profesion(e)Këngëtar, aktor, komedian
Vite aktiv2018-akoma


Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume në studio[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Titulli Detajet
Recollection
  • Lëshuar: 20 shtator 2019
  • Label: Cristal Groupe, Roy Music
  • Format: Shkarkim dixhital, CD
Titulli Detajet
Tom Leeb
  • Lëshuar: 21 shtator 2018
  • Label: Cristal Groupe, Roy Music
  • Format: Shkarkim dixhital

Solo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Titulli Viti Albumi
"Are We Too Late" 2018 Tom Leeb
"Go On"
"Sun" 2019 Recollection
"The Best in Me" 2020 S'ka

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Tom Leeb will represent France at the Eurovision Song Contest 2020". eurovision.tv (në anglisht). 14 janar 2020. Marrë më 14 janar 2020.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Parardhësi 
Bilal Hassani
me këngën "Roi"
 Franca në Festivalin Evropian të Këngës 
2020
Pasardhësi 
-

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]