Fai rumore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Fai rumore" (shqip: "Ti bën zhurmë") është një këngë e shkruar dhe kënduar nga këngëtari italian Diodato. Kënga është publikuar më 7 shkurt 2020 dhe do të përfshihet në albumin e tij "Che vita meravigliosa".[1] Kënga do ta përfaqësojë ItalinëFestivalin Evropian të Këngës 2020 që do të mbahet në Roterdam, Holandë, pas fitores së festivalit Sanremo 2020.[2]

"Fai rumore"
Këngë nga Diodato
nga albumi "Che vita meravigliosa"
Publikimi7 shkurt 2020
FormatiDigital Download, Streaming
Regjistrimi2020
Gjatësia3:36
TekstshkruesDiodato
Edwyn Roberts
Kronologjia e këngëve
"Che vita meravigliosa"
(2019)
"Fai rumore"
(2020)
"Fai rumore"
Festivali Evropian i Këngës 2020
ShtetiItalia
PerformuesDiodato
GjuhaItalisht
KompozitorëAntonio Diodato, Edwyn Roberts
TekstshkruesAntonio Diodato, Edwyn Roberts
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ Soldi (2019)   

Prapavija[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Festivali Evropian i Këngës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia e lëshimit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Che vita meravigliosa by Diodato". Apple Music. Marrë më 9 shkurt 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Davies, Megan (9 shkurt 2020). "Italy: Diodato Wins 70th Sanremo Festival". Eurovoix.com. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]