Senhit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Senhit

Senhit Zadik Zadik (e lindur në Bolonjë, Itali, më 1 tetor 1979), e njohur profesionalisht thjesht si Senhit (e shkruar më parë si Senit), është një këngëtare italiane. Ajo e përfaqësoi San MarinonFestivalin Evropian të Këngës 2011 dhe do ta kishte përfaqësuar përsëri në Festivalin Evropian të Këngës 2020,[1] por festivali u anulua. Më 16 maj 2020, SMRTV njoftoi se Senhit do ta përfaqësonte San Marinon në Festivalin Evropian të Këngës 2021.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "San Marino: Senhit will be Freaky in Eurovision 2020". Eurovisionworld (në anglisht). 2020-03-09. Marrë më 2020-03-09.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimet dhe arritjet
Parardhësi 
Miodio
me Complice
San Marino në Festivalin Evropian të Këngës
2011
Pasardhësi 
Valentina Monetta
me The Social Network Song
Parardhësi 
Serhat
me Say Na Na Na
San Marino në Festivalin Evropian të Këngës
2020 (anuluar)
2021
Pasardhësi 
'To be determined'