Voy a quedarme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Voy a quedarme"
Këngë nga Blas Cantó
Publikimi10 shkurt 2021
Gjatësia3:02
TekstshkruesBlas Cantó, Dan Hammond, Leroy Sanchez, Dangelo Ortega
ProducerBlas Cantó, Dan Hammond, Leroy Sanchez, Dangelo Ortega
"Voy a quedarme"
Festivali Evropian i Këngës 2021
ShtetiSpanja
PerformuesBlas Cantó
GjuhaSpanjisht
KompozitorëBlas Cantó, Dan Hammond, Leroy Sanchez, Dangelo Ortega
TekstshkruesBlas Cantó, Dan Hammond, Leroy Sanchez, Dangelo Ortega
Performanca e Finales
Vendi në FinaleE 24-ta
Pikët në Finale6
Paraqitjet tjera
◄ Universo (2020)   

"Voy a quedarme" (shqip: Do të qëndroj) është një këngë e këngëtarit spanjoll Blas Cantó. Kënga u publikua si një shkarkim digjital dhe për transmetim më 10 shkurt 2021. Ajo e ka përfaqësuar SpanjënFestivalin Evropian të Këngës 2021, pasi fitoi një përzgjedhje me dy këngë.[1]

Festivali Evropian i Këngës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga u zgjodh për të përfaqësuar Spanjën në Festivalin Evropian të Këngës 2021, pasi Blas Cantó u zgjodh përmes Destino Eurovisión 2021, konkursi muzikor që zgjedh hyrjet e Spanjës për Festivalin Evropian të Këngës. Ndërsa Spanja është anëtare e "Big Five", kënga automatikisht kaloi në finale, që do të mbahet më 22 maj 2021 në Rotterdam AhoyRotterdam, Holandë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Spain chooses 'Voy a quedarme' for Blas Cantó". Eurovision.tv (në anglisht). Marrë më 20 shkurt 2021.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)