The Lucky One

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"The Lucky One"
Këngë nga Uku Suviste
Publikimi7 dhjetor 2020
Gjatësia3:02
LabelHorus Music Limited
TekstshkruesUku Suviste, Sharon Vaughn
ProducerDimitris Kontopoulos
Uku Suviste Kronologjia e këngëve
"Aisakell"
(2020)
"The Lucky One"
(2020)
"The Lucky One"
Festivali Evropian i Këngës 2021
ShtetiEstonia
PerformuesUku Suviste
GjuhaAnglisht
KompozitorëUku Suviste
TekstshkruesSharon Vaughn
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-FinaleE 13-ta
Pikët në Gjysëm-Finale58
Paraqitjet tjera
◄ What Love Is (2020)   

"The Lucky One" është një këngë e interpretuar nga këngëtari estonez Uku Suvistee ka përfaqësuar EstoninëFestivalin Evropian të Këngës 2021.[1] Vokalistët mbështetës gjatë performancës së drejtpërdrejtë janë Eleryn Tiit, Scott Murro, Jaagup Tuisk, Raimondo Laikre dhe Kaarel Orumägi.

Festivali Evropian i Këngës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga u zgjodh për ta përfaqësuar Estoninë në Festivalin Evropian të Këngës 2021, pasi fitoi Eesti Laul, konkursin muzikor që zgjedh hyrjet e Estonisë për Festivalin Evropian të Këngës. Gjysmëfinalet e garës 2021 do të shfaqin të njëjtën renditje të vendeve siç përcaktohet nga shorti për gjysmëfinalet e garës 2020. Estonia u vendos në gjysmëfinalen e dytë, që do të mbahej në 20 maj 2021 dhe ishte planifikuar të performonte në gjysmën e parë të shfaqjes.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Uku proves he's 'The Lucky One'". Eurovision.tv (në anglisht). 6 mars 2021. Marrë më 6 mars 2021.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)