Growing Up Is Getting Old

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Growing Up Is Getting Old"
Këngë nga Victoria
Publikimi25 shkurt 2021
Gjatësia3:18
TekstshkruesVictoria Georgieva, Maya Nalani, Helena Larsson, Oliver Björkvall
ProducerOliver Björkvall
"Growing Up Is Getting Old"
Festivali Evropian i Këngës 2021
ShtetiBullgaria
PerformuesVictoria
GjuhaAnglisht
KompozitorëOliver Björkvall
TekstshkruesVictoria Georgieva, Maya Nalani, Helena Larsson, Oliver Björkvall
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-FinaleE 3-ta
Pikët në Gjysëm-Finale250
Vendi në FinaleE 11-ta
Pikët në Finale170
Paraqitjet tjera
◄ Tears Getting Sober (2020)   

"Growing Up Is Getting Old" (e stilizuar me shkronja të vogla) është një këngë nga Victoriae ka përfaqësuar BullgarinëFestivalin Evropian të Këngës 2021.[1] Kënga shfaqet në shfaqjen e saj debutuese të zgjeruar A Little Dramatic.[2]

Video muzikore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një video zyrtare muzikore u publikua në 10 mars 2021. Videoja muzikore e gjatë 5 minutëshe fillon me një simulim bardh e zi të një spikeri televiziv që njofton anulimin e Festivalit Evropian të Këngës për herë të parë ndonjëherë. Videoja muzikore mbyllet me pamjet reale bardh e zi të Victorias si fëmijë dhe pamjet e familjes së saj.

Festivali Evropian i Këngës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga u zgjodh për të përfaqësuar Bullgarinë në Festivalin Evropian të Këngës 2021, pasi Victoria Georgieva u zgjodh brenda nga transmetuesi kombëtar. Gjysmëfinalet e garës 2021 do të shfaqin të njëjtën renditje të vendeve siç përcaktohet nga shorti për gjysmëfinalet e garës 2020. Bullgaria u vendos në gjysmëfinalen e dytë, që do të mbahej në 20 maj 2021 dhe ishte planifikuar të performonte në gjysmën e dytë të shfaqjes.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bulgaria: VICTORIA will sing "Growing Up Is Getting Old" at Eurovision 2021". wiwibloggs (në anglisht). 10 mars 2021. Marrë më 10 mars 2021.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ ESC Xtra: VICTORIA releases her debut EP “a little dramatic”