El diablo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"El diablo"
Këngë nga Elena Tsagrinou
Publikimi28 shkurt 2021
TekstshkruesJimmy "Joker" Thornfeldt, Laurell Barker, Oxa, Thomas Stengaard
ProducerJimmy "Joker" Thornfeldt, Laurell Barker, Oxa, Thomas Stengaard
Stampa:CYPicon "El diablo"
Festivali Evropian i Këngës 2021
ShtetiQipro
PerformuesElena Tsagrinou
GjuhaAnglisht
KompozitorëJimmy "Joker" Thornfeldt, Laurell Barker, Oxa, Thomas Stengaard
TekstshkruesJimmy "Joker" Thornfeldt, Laurell Barker, Oxa, Thomas Stengaard
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-FinaleE 6-ta
Pikët në Gjysëm-Finale170
Vendi në FinaleE 16-ta
Pikët në Finale94
Paraqitjet tjera
◄ Running (2020)   

"El diablo" është një këngë nga këngëtarja greke Elena Tsagrinou. Është shkruar dhe kompozuar nga Jimmy "Joker" Thornfeldt, Laurell Barker, Oxa dhe Thomas Stengaard. Kënga e ka përfaqësuar QipronëFestivalin Evropian të Këngës 2021Roterdam, Holandë, pasi u zgjodh brenda nga Korporata Transmetuese e Qipros (CyBC).[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Adams, William Lee (25 nëntor 2020). "Cyprus: Elena Tsagrinou will sing 'El Diablo' at Eurovision 2021" (në anglisht). Wiwibloggs. Marrë më 3 shkurt 2021.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)