Je me casse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Je me casse"
Këngë nga Destiny
Publikimi15 mars 2021
TekstshkruesAmanuel Dermont, Malin Christin, Nicklas Eklund, Pete Barringer
"Je me casse"
Festivali Evropian i Këngës 2021
ShtetiMalta
PerformuesDestiny
GjuhaAnglisht, frëngjisht
TekstshkruesAmanuel Dermont, Malin Christin, Nicklas Eklund, Pete Barringer
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-FinaleE 1-ra
Pikët në Gjysëm-Finale325
Vendi në FinaleE 7-ta
Pikët në Finale255
Paraqitjet tjera
◄ All of My Love (2020)   

"Je me casse" është një këngë e këngëtares malteze Destiny që e ka përfaqësuar Maltën në Festivalin Evropian të Këngës 2021.[1] Kënga është shkruar dhe kompozuar nga Amanuel Dermont, Malin Christin, Nicklas Eklund dhe Pete Barringer.[2] Kënga A & Rs ishin Kevin Lee dhe Greig Watts, me botim nga WiiBii Music, DWB Music dhe StarLab Publishing.[3]

Festivali Evropian i Këngës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga u zgjodh për ta përfaqësuar Maltën në Festivalin Evropian të Këngës 2021, pasi Destiny u zgjodh brenda nga transmetuesi kombëtar. Gjysmëfinalet e garës 2021 do të shfaqin të njëjtën renditje të vendeve siç përcaktohet nga shorti për gjysmëfinalet e garës 2020. Malta u vendos në gjysmëfinalen e parë, që do të mbahej më 18 maj 2021 dhe ishte planifikuar të performonte në gjysmën e dytë të shfaqjes.

Publikimi dhe promovimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

"Je me casse" u vu në dispozicion për shkarkim dhe transmetim dixhital nga Jagged House në 22 Mars 2021.

Historia e publikimit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lëshoni historikun dhe formatet për "Je me casse"
Rajon Data Formati (t) Etiketa Ref.
Të ndryshme 22 Mars 2021
  • Jagged Music
  • Sony Music
[4]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Excuse her French! Destiny releases 'Je Me Casse'". Eurovision.tv (në anglisht). 15 mars 2021. Marrë më 15 mars 2021.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ Eurovision 2021 Malta: Destiny - "Je Me Casse" eurovisionworld.com Retrieved 15 March 2021
  3. ^ Destiny - "Je Me Casse" Music Video youtube.com Retrieved 25 March 2021
  4. ^ "Je me casse (Eurovision Official Entry) - Single by Destiny". Apple Music (në anglishte amerikane). Arkivuar nga origjinali më 19 prill 2021. Marrë më 2021-03-22.