Je me casse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Je me casse"
Këngë nga Destiny
Publikimi15 mars 2021
TekstshkruesAmanuel Dermont, Malin Christin, Nicklas Eklund, Pete Barringer
Flag of Malta.svg "Je me casse"
Festivali Evropian i Këngës 2021
ShtetiMalta
PerformuesDestiny
GjuhaAnglisht, frëngjisht
TekstshkruesAmanuel Dermont, Malin Christin, Nicklas Eklund, Pete Barringer
Performanca e Finales
Vendi në Gjysëm-FinaleE 1-ra
Pikët në Gjysëm-Finale325
Vendi në FinaleE 7-ta
Pikët në Finale255
Paraqitjet tjera
◄ All of My Love (2020)   

"Je me casse" është një këngë e këngëtares malteze Destiny që e ka përfaqësuar Maltën në Festivalin Evropian të Këngës 2021.[1] Kënga është shkruar dhe kompozuar nga Amanuel Dermont, Malin Christin, Nicklas Eklund dhe Pete Barringer.[2] Kënga A & Rs ishin Kevin Lee dhe Greig Watts, me botim nga WiiBii Music, DWB Music dhe StarLab Publishing.[3]

Festivali Evropian i Këngës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kënga u zgjodh për ta përfaqësuar Maltën në Festivalin Evropian të Këngës 2021, pasi Destiny u zgjodh brenda nga transmetuesi kombëtar. Gjysmëfinalet e garës 2021 do të shfaqin të njëjtën renditje të vendeve siç përcaktohet nga shorti për gjysmëfinalet e garës 2020. Malta u vendos në gjysmëfinalen e parë, që do të mbahej më 18 maj 2021 dhe ishte planifikuar të performonte në gjysmën e dytë të shfaqjes.

Publikimi dhe promovimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

"Je me casse" u vu në dispozicion për shkarkim dhe transmetim dixhital nga Jagged House në 22 Mars 2021.

Historia e publikimit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lëshoni historikun dhe formatet për "Je me casse"
Rajon Data Formati (t) Etiketa Ref.
Të ndryshme 22 Mars 2021
  • Jagged Music
  • Sony Music
[4]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Excuse her French! Destiny releases 'Je Me Casse'". Eurovision.tv (në anglisht). 15 mars 2021. Marrë më 15 mars 2021.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ Eurovision 2021 Malta: Destiny - "Je Me Casse" eurovisionworld.com Retrieved 15 March 2021
  3. ^ Destiny - "Je Me Casse" Music Video youtube.com Retrieved 25 March 2021
  4. ^ "Je me casse (Eurovision Official Entry) - Single by Destiny". Apple Music (në anglishte amerikane). Marrë më 2021-03-22.