Jump to content

Elena Tsagrinou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Elena Tsagrinou
Έλενα Τσαγκρινού
Emri i lindjesElena Tsagrinou
Lindi (1994-11-16) 16 nëntor 1994 (29 vjeç)
Greqia Athinë, Greqi
Këngëtare
Vitet aktik2013–tani
Labeli
  • Feelgood (2013–2017)
  • Panik (2017–tani)

Elena Cagrinu (lindur më 16 nëntor 1994) është një këngëtare greke, ish anëtare dhe këngëtare kryesore e grupit OtherView. Ajo do të përfaqësojë Qipron në Festivalin Evropian të Këngës 2021.[1]

Titulli Viti Albumi
"Pame Ap 'Tin Arhi" 2018 Pa album
"Summer Romance"
"Paradeisos"
"Tsai Me Lemoni"
(me Dakis)
2019
"San Lava"
(me Oge)
"Logia"
"Amore"
"El diablo" 2021
  1. ^ Adams, William Lee (2020-11-25). "Cyprus: Elena Tsagrinou will sing "El Diablo" at Eurovision 2021". Wiwibloggs (në anglishte britanike). Marrë më 2020-11-25.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Çmimet dhe arritjet
Parardhësi 
Sandro Nicolas
me "Running"
Qiproja në Festivalin Evropian të Këngës
2021
Pasardhësi 
I panjohur