UEFA Liga e Kampionëve 2015-16 faza kualifikuese dhe raundi play-off

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

UEFA Liga e Kampionëve 2015-16 faza kualifikuese dhe raundi play-off filloj më 30 qershor dhe mbaroj më 25 gusht 2015. Gjithsej 56 ekipe konkuruan në fazën kualifikuese dhe në raundin play-off për të përcaktuar 10 nga 32 vendet e fazës së grupeveUEFA Liga e Kampionëve 2015-16 [1].

Raundi i parë kualifikues[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shorti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjithsej tetë ekipe luajtën në raundin e parë kualifikues.[2] Shorti u mbajt më 22 qershor 2015.[3][4]

Seeded Unseeded

Flag of Wales.svg The New Saints
Flag of Estonia.svg Levadia Tallinn
Flag of Armenia.svg Pyunik
Flag of Andorra.svg FC Santa Coloma

Flag of NIR.svg Crusaders
Flag of Faroe Islands.svg B36 Tórshavn
Flag of Gibraltar.svg Lincoln Red Imps
Flag of San Marino.svg Folgore

Ndeshjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet e para u luajtën më 30 qershor dhe 1 korrik, dhe ndeshjete e dyta u luajtën më 7 korrik 2015.

Ekipi #1   Rezultati   Ekipi #2   Nd. 1-rë     Nd. 2-të  
Lincoln Red Imps Flag of Gibraltar.svg 2–1 Flag of Andorra.svg FC Santa Coloma 0–0 2–1
Crusaders Flag of NIR.svg 1–1 (a) Flag of Estonia.svg Levadia Tallinn 0–0 1–1
Pyunik Flag of Armenia.svg 4–2 Flag of San Marino.svg Folgore 2–1 2–1
B36 Tórshavn Flag of Faroe Islands.svg 2–6 Flag of Wales.svg The New Saints 1–2 1–4

Ndeshja e parë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

30 Qershor 2015 (2015-06-30)
18:00
Pyunik Flag of Armenia.svg 2–1 Flag of San Marino.svg Folgore
Satumyan Scored after 45+2 minutes 45+2'
Romero Scored after 48 minutes 48'
Report Hirsch Scored after 71 minutes 71'

30 Qershor 2015 (2015-06-30)
20:00
Lincoln Red Imps Flag of Gibraltar.svg 0–0 Flag of Andorra.svg FC Santa Coloma
Report

30 Qershor 2015 (2015-06-30)
20:45
Crusaders Flag of NIR.svg 0–0 Flag of Estonia.svg Levadia Tallinn
Report
Seaview, Belfast
Pjesëmarrja: 1,748[5]
Gjyqtari: Þorvaldur Árnason (Iceland)

1 Korrik 2015 (2015-07-01)
20:00
B36 Tórshavn Flag of Faroe Islands.svg 1–2 Flag of Wales.svg The New Saints
Samuelsen Scored after 7 minutes 7' Report Quigley Scored after 9 minutes 9'
Wilde Scored after 90 minutes 90'

Ndeshja e dytë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

7 Korrik 2015 (2015-07-07)
18:00
Levadia Tallinn Flag of Estonia.svg 1–1 Flag of NIR.svg Crusaders
Luts Scored after 22 minutes 22' Report Carvill Scored after 4 minutes 4'

Rezultat të përgjithshëm 1–1. Crusaders fitoi një gol të shënuar si mysafir.


7 Korrik 2015 (2015-07-07)
20:00
FC Santa Coloma Flag of Andorra.svg 1–2 Flag of Gibraltar.svg Lincoln Red Imps
Lima Scored after 44 minutes 44' Report Bardon Scored after 48 minutes 48'
L. Casciaro Scored after 64 minutes 64'

Lincoln Red Imps fitoi me rezultat të përgjithshëm 2–1 .


7 Korrik 2015 (2015-07-07)
20:00
The New Saints Flag of Wales.svg 4–1 Flag of Faroe Islands.svg B36 Tórshavn
Wilde Scored after 15 minutes 15'
Williams Scored after 89 minutes 89'
Report Cieslewicz Scored after 90+1 minutes 90+1'
Park Hall, Oswestry
Pjesëmarrja: 1,148[5]
Gjyqtari: Ville Nevalainen (Finland)

The New Saints fitoi me rezultat të përgjithshëm 6–2 .


7 Korrik 2015 (2015-07-07)
20:30
Folgore Flag of San Marino.svg 1–2 Flag of Armenia.svg Pyunik
Traini Scored after 65 minutes 65' Report K. Hovhannisyan Scored after 6 minutes 6'
Satumyan Scored after 41 minutes 41'

Pyunik fitoi me rezultat të përgjithshëm 4–2 .

Raundi i dytë kualifikues[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shorti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjithsej 34 ekipe luajtën në raundin e dytë kualifikues: 30 ekipe të cilat hynë në këtë raund, dhe katër ekipet fituese të raundit të parë kualifikues.[2] Shorti u mbajt më 22 qershor 2015.[3][4]

Group 1 Group 2 Group 3
Seeded Unseeded Seeded Unseeded Seeded Unseeded

Flag of Cyprus.svg APOEL
Flag of Slovenia.svg Maribor
Flag of Israel.svg Maccabi Tel Aviv
Flag of Poland.svg Lech Poznan
Flag of Azerbaijan.svg Qarabag

Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Sarajevo
Flag of Kazakhstan.svg Astana
Flag of Montenegro.svg Rudar Pljevlja
Flag of Macedonia.svg Vardar
Flag of Malta.svg Hibernians

Flag of Scotland.svg Celtic
Flag of Belarus.svg BATE Borisov
Flag of Sweden.svg Malmö FF
Flag of Finland.svg HJK
Flag of Norway.svg Molde
Flag of Denmark.svg Midtjylland

Flag of Latvia.svg Ventspils
Flag of Lithuania.svg Žalgiris Vilnius
Flag of Armenia.svg Pyunik[†]
Flag of Iceland.svg Stjarnan
Flag of Gibraltar.svg Lincoln Red Imps[†]
Flag of Ireland.svg Dundalk

Flag of Romania.svg Steaua Bucure?ti
Flag of Bulgaria.svg Ludogorets Razgrad
Flag of Croatia.svg Dinamo Zagreb
Flag of Serbia.svg Partizan
Flag of Hungary.svg Videoton
Flag of Albania.svg Skënderbeu Korçë

Flag of Wales.svg The New Saints[†]
Flag of Georgia.svg Dila Gori
Flag of Slovakia.svg Trencín
Flag of NIR.svg Crusaders[†]
Flag of Moldova.svg Milsami Orhei
Flag of Luxembourg.svg Fola Esch

Shënime

Fituesit e raundit të parë kualifikues i cilit nuk ishte i njohur në kohën e shortit. Ekipet me tekst italik ka mposhtur një ekip me koeficient më të madh në fazën e parë kualifikuese, kështu për fazën e dytë ato kanë marrë koeficientin e ekipit që kanë mposhtur.

Ndeshjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ndeshjet e para u luajtën më 14 dhe 15 korrik, dhe ndeshjete e dyta u luajtën më 21 dhe 22 korrik 2015.

Ekipi #1   Rezultati   Ekipi #2   Nd. 1-rë     Nd. 2-të  
Hibernians Flag of Malta.svg 3–6 Flag of Israel.svg Maccabi Tel Aviv 2–1 1–5
APOEL Flag of Cyprus.svg 1–1 (a) Flag of Macedonia.svg Vardar 0–0 1–1
Qarabag Flag of Azerbaijan.svg 1–0 Flag of Montenegro.svg Rudar Pljevlja 0–0 1–0
Sarajevo Flag of Bosnia and Herzegovina.svg 0–3 Flag of Poland.svg Lech Poznan 0–2 0–1
Maribor Flag of Slovenia.svg 2–3 Flag of Kazakhstan.svg Astana 1–0 1–3
BATE Borisov Flag of Belarus.svg 2–1 Flag of Ireland.svg Dundalk 2–1 0–0
Ventspils Flag of Latvia.svg 1–4[A] Flag of Finland.svg HJK 1–3 0–1
Midtjylland Flag of Denmark.svg 3–0 Flag of Gibraltar.svg Lincoln Red Imps 1–0 2–0
Molde Flag of Norway.svg 5–1 Flag of Armenia.svg Pyunik 5–0 0–1
Malmö FF Flag of Sweden.svg 1–0 Flag of Lithuania.svg Žalgiris Vilnius 0–0 1–0
Celtic Flag of Scotland.svg 6–1 Flag of Iceland.svg Stjarnan 2–0 4–1
Trencín Flag of Slovakia.svg 3–4 Flag of Romania.svg Steaua Bucure?ti 0–2 3–2
Partizan Flag of Serbia.svg 3–0 Flag of Georgia.svg Dila Gori 1–0 2–0
Ludogorets Razgrad Flag of Bulgaria.svg 1–3 Flag of Moldova.svg Milsami Orhei 0–1 1–2
Dinamo Zagreb Flag of Croatia.svg 4–1[A] Flag of Luxembourg.svg Fola Esch 1–1 3–0
Skënderbeu Korçë Flag of Albania.svg 6–4 Flag of NIR.svg Crusaders 4–1 2–3
The New Saints Flag of Wales.svg 1–2 Flag of Hungary.svg Videoton 0–1 1–1 (a.e.t.)
Shënime

Renditja e ndeshjeve të anulluara pas shortit fillestar.


Ndeshja e parë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
17:30
Ventspils Flag of Latvia.svg 1–3 Flag of Finland.svg HJK
Jemelins Scored after 63 minutes 63' Report Zeneli Scored after 75 minutes 75' (pen.)
Jallow Scored after 86 minutes 86'
Tanaka Scored after 90+2 minutes 90+2'

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
19:00
APOEL Flag of Cyprus.svg 0–0 Flag of Macedonia.svg Vardar
Report
GSP Stadium, Nicosia
Pjesëmarrja: 14,531[6]
Gjyqtari: Aliyar Agayev (Azerbaijan)

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
19:30
Midtjylland Flag of Denmark.svg 1–0 Flag of Gibraltar.svg Lincoln Red Imps
Rasmussen Scored after 33 minutes 33' Report
MCH Arena, Herning
Pjesëmarrja: 5,291[6]
Gjyqtari: Alan Mario Sant (Malta)

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
19:45
Ludogorets Razgrad Flag of Bulgaria.svg 0–1 Flag of Moldova.svg Milsami Orhei
Report Antoniuc Scored after 41 minutes 41'
Ludogorets Arena, Razgrad
Pjesëmarrja: 5,120[6]
Gjyqtari: Antti Munukka (Finland)

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
20:00
Hibernians Flag of Malta.svg 2–1 Flag of Israel.svg Maccabi Tel Aviv
Jorginho Scored after 74 minutes 74'
Lima Scored after 85 minutes 85'
Report Igiebor Scored after 22 minutes 22'
Hibernians Ground, Paola
Pjesëmarrja: 1,470[6]
Gjyqtari: Sergey Lapochkin (Russia)

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
20:00
Molde Flag of Norway.svg 5–0 Flag of Armenia.svg Pyunik
Elyounoussi Scored after 35 minutes 35'
Kamara Scored after 84 minutes 84'
Moström Scored after 90+5 minutes 90+5'
Report
Aker Stadion, Molde
Pjesëmarrja: 5,650[6]
Gjyqtari: Pavle Radovanovic (Montenegro)

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
20:00
Skënderbeu Korçë Flag of Albania.svg 4–1 Flag of NIR.svg Crusaders
Nimaga Scored after 15 minutes 15'
Salihi Scored after 34 minutes 34'
Berisha Scored after 76 minutes 76'
Report Owens Scored after 48 minutes 48'

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
20:00
The New Saints Flag of Wales.svg 0–1 Flag of Hungary.svg Videoton
Report Gyurcsó Scored after 77 minutes 77'
Park Hall, Oswestry
Pjesëmarrja: 1,068[6]
Gjyqtari: Ján Valášek (Slovakia)

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
20:30
Maribor Flag of Slovenia.svg 1–0 Flag of Kazakhstan.svg Astana
Šuler Scored after 5 minutes 5' Report
Ljudski vrt, Maribor
Pjesëmarrja: 10,458[6]
Gjyqtari: Carlos del Cerro Grande (Spain)

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
20:30
Trencín Flag of Slovakia.svg 0–2 Flag of Romania.svg Steaua Bucure?ti
Report Stanciu Scored after 63 minutes 63'
Hamroun Scored after 70 minutes 70'

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
20:45
Partizan Flag of Serbia.svg 1–0 Flag of Georgia.svg Dila Gori
Babovic Scored after 83 minutes 83' Report
Partizan Stadium, Belgrade
Pjesëmarrja: 11,746[6]
Gjyqtari: Bastian Dankert (Germany)

14 Korrik 2015 (2015-07-14)
21:00
Sarajevo Flag of Bosnia and Herzegovina.svg 0–2 Flag of Poland.svg Lech Poznan
Report Hämäläinen Scored after 40 minutes 40'
Thomalla Scored after 62 minutes 62'

15 Korrik 2015 (2015-07-15)
18:30
Qarabag Flag of Azerbaijan.svg 0–0 Flag of Montenegro.svg Rudar Pljevlja
Report

15 Korrik 2015 (2015-07-15)
19:00
Malmö FF Flag of Sweden.svg 0–0 Flag of Lithuania.svg Žalgiris Vilnius
Report
Swedbank Stadion, Malmö
Pjesëmarrja: 12,436[6]
Gjyqtari: Eitan Shemeulevitch (Israel)

15 Korrik 2015 (2015-07-15)
19:30
BATE Borisov Flag of Belarus.svg 2–1 Flag of Ireland.svg Dundalk
Karnitsky Scored after 11 minutes 11'
Yablonskiy Scored after 38 minutes 38'
Report McMillan Scored after 32 minutes 32'
Borisov Arena, Barysaw
Pjesëmarrja: 11,421[6]
Gjyqtari: Vlado Glodovic (Serbia)

15 Korrik 2015 (2015-07-15)
20:45
Celtic Flag of Scotland.svg 2–0 Flag of Iceland.svg Stjarnan
Boyata Scored after 44 minutes 44'
Johansen Scored after 56 minutes 56'
Report
Celtic Park, Glasgow
Pjesëmarrja: 37,969[6]
Gjyqtari: Daniel Siebert (Germany)

15 Korrik 2015 (2015-07-15)
21:00
Dinamo Zagreb Flag of Croatia.svg 1–1 Flag of Luxembourg.svg Fola Esch
Henríquez Scored after 36 minutes 36' Report Hadji Scored after 25 minutes 25'

Ndeshja e dytë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

21 Korrik 2015 (2015-07-21)
14:30
Dila Gori Flag of Georgia.svg 0–2 Flag of Serbia.svg Partizan
Report Brašanac Scored after 37 minutes 37'
Oumarou Scored after 64 minutes 64'

Partizan fitoj me rez. të përgj. 3–0.


21 Korrik 2015 (2015-07-21)
16:00
Pyunik Flag of Armenia.svg 1–0 Flag of Norway.svg Molde
Badoyan Scored after 74 minutes 74' Report

Molde fitoj me rez. të përgj. 5–1.


21 Korrik 2015 (2015-07-21)
17:00
Milsami Orhei Flag of Moldova.svg 2–1 Flag of Bulgaria.svg Ludogorets Razgrad
Andronic Scored after 26 minutes 26'
Racu Scored after 89 minutes 89'
Report Wanderson Scored after 25 minutes 25'
CSR Orhei, Orhei
Pjesëmarrja: 2,970[6]
Gjyqtari: Svein-Erik Edvartsen (Norway)

Milsami Orhei fitoj me rez. të përgj. 3–1.


21 Korrik 2015 (2015-07-21)
18:00
HJK Flag of Finland.svg 1–0 Flag of Latvia.svg Ventspils
Havenaar Scored after 83 minutes 83' Report
Sonera Stadium, Helsinki
Pjesëmarrja: 6,562[6]
Gjyqtari: Andreas Ekberg (Sweden)

HJK fitoj me rez. të përgj. 4–1.


21 Korrik 2015 (2015-07-21)
19:30
Maccabi Tel Aviv Flag of Israel.svg 5–1 Flag of Malta.svg Hibernians
Jorginho Scored after 32 minutes 32' (o.g.)
Zahavi Scored after 58 minutes 58' (pen.)
Ben Haim II Scored after 61 minutes 61'
Igiebor Scored after 82 minutes 82'
Report Soares Scored after 52 minutes 52'
Bloomfield Stadium, Tel Aviv
Pjesëmarrja: 13,125[6]
Gjyqtari: Andris Treimanis (Latvia)

Maccabi Tel Aviv won 6–3.


21 Korrik 2015 (2015-07-21)
20:00
Vardar Flag of Macedonia.svg 1–1 Flag of Cyprus.svg APOEL
Ljamcevski Scored after 90+4 minutes 90+4' Report De Vincenti Scored after 60 minutes 60'
Philip II Arena, Skopje
Pjesëmarrja: 22,540[6]
Gjyqtari: Davide Massa (Italy)

Rez. i përgj. 1–1. APOEL fitoj me një gol të shënuar si mysafir.


21 Korrik 2015 (2015-07-21)
20:00
Lincoln Red Imps Flag of Gibraltar.svg 0–2 Flag of Denmark.svg Midtjylland
Report Pušic Scored after 44 minutes 44'
Duelund Scored after 89 minutes 89'
Victoria Stadium, Gibraltar
Pjesëmarrja: 1,950[6]
Gjyqtari: Hugo Miguel (Portugal)

Midtjylland fitoj me rez. të përgj. 3–0.


21 Korrik 2015 (2015-07-21)
20:10
Žalgiris Vilnius Flag of Lithuania.svg 0–1 Flag of Sweden.svg Malmö FF
Report Tinnerholm Scored after 55 minutes 55'
LFF Stadium, Vilnius
Pjesëmarrja: 4,933[6]
Gjyqtari: Benoît Bastien (France)

Malmö FF fitoj me rez. të përgj. 1–0.


21 Korrik 2015 (2015-07-21)
20:45
Crusaders Flag of NIR.svg 3–2 Flag of Albania.svg Skënderbeu Korçë
O'Flynn Scored after 50 minutes 50'
Snoddy Scored after 90+2 minutes 90+2'
Mitchell Scored after 90+3 minutes 90+3'
Report Berisha Scored after 69 minutes 69'
Latifi Scored after 77 minutes 77'
Seaview, Belfast
Pjesëmarrja: 1,548[6]
Gjyqtari: Christos Nicolaides (Cyprus)

Skënderbeu Korçë fitoj me rez. të përgj. 6–4.


22 Korrik 2015 (2015-07-22)
16:00
Astana Flag of Kazakhstan.svg 3–1 Flag of Slovenia.svg Maribor
Dzholchiev Scored after 12 minutes 12'
Cañas Scored after 43 minutes 43'
Twumasi Scored after 58 minutes 58'
Report Rajcevic Scored after 39 minutes 39'
Astana Arena, Astana
Pjesëmarrja: 23,650[6]
Gjyqtari: Adrien Jaccottet (Switzerland)

Astana fitoj me rez. të përgj. 3–2.


22 Korrik 2015 (2015-07-22)
20:00
Fola Esch Flag of Luxembourg.svg 0–3 Flag of Croatia.svg Dinamo Zagreb
Report Pjaca Scored after 29 minutes 29'
Rog Scored after 75 minutes 75'

Dinamo Zagreb fitoj me rez. të përgj. 4–1.


22 Korrik 2015 (2015-07-22)
20:30
Steaua Bucure?ti Flag of Romania.svg 2–3 Flag of Slovakia.svg Trencín
Muniru Scored after 57 minutes 57'
Tadé Scored after 60 minutes 60' (pen.)
Report Wesley Scored after 13 minutes 13'
Bero Scored after 21 minutes 21'

Steaua Bucure?ti fitoj me rez. të përgj. 4–3.


22 Korrik 2015 (2015-07-22)
20:30
Videoton Flag of Hungary.svg 1–1 (a.e.t.) Flag of Wales.svg The New Saints
Gyurcsó Scored after 107 minutes 107' Report Williams Scored after 78 minutes 78'

Videoton fitoj me rez. të përgj. 2–1.


22 Korrik 2015 (2015-07-22)
20:45
Rudar Pljevlja Flag of Montenegro.svg 0–1 Flag of Azerbaijan.svg Qarabag
Report Reynaldo Scored after 57 minutes 57'

Qarabag fitoj me rez. të përgj. 1–0.


22 Korrik 2015 (2015-07-22)
20:45
Lech Poznan Flag of Poland.svg 1–0 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Sarajevo
Douglas Scored after 6 minutes 6' Report
INEA Stadion, Poznan
Pjesëmarrja: 22,205[6]
Gjyqtari: Kevin Clancy (Scotland)

Lech Poznan fitoj me rez. të përgj. 3–0.


22 Korrik 2015 (2015-07-22)
20:45
Dundalk Flag of Ireland.svg 0–0 Flag of Belarus.svg BATE Borisov
Report
Oriel Park, Dundalk
Pjesëmarrja: 3,103[6]
Gjyqtari: Stavros Tritsonis (Greece)

BATE Borisov fitoj me rez. të përgj. 2–1.


22 Korrik 2015 (2015-07-22)
21:15
Stjarnan Flag of Iceland.svg 1–4 Flag of Scotland.svg Celtic
Finsen Scored after 7 minutes 7' Report Bitton Scored after 33 minutes 33'
Mulgrew Scored after 49 minutes 49'
Griffiths Scored after 88 minutes 88'
Johansen Scored after 90+3 minutes 90+3'
Stjörnuvöllur, Garðabær
Pjesëmarrja: 1,022[6]
Gjyqtari: Jonathan Lardot (Belgium)

Celtic fitoj me rez. të përgj. 6–1.

Raundi i tretë kualifikues[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Faza Play-off[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ a b Pyunik played their home matches at Vazgen Sargsyan Republican Stadium, Yerevan, instead of their regular stadium Football Academy Stadium, Yerevan.
 2. ^ B36 Tórshavn played their home match at Tórsvøllur, Tórshavn, instead of their regular stadium Gundadalur, Tórshavn.
 3. ^ Levadia Tallinn played their home match at A. Le Coq Arena, Tallinn, instead of their regular stadium Kadriorg Stadium, Tallinn.
 4. ^ Trencín played their home match at Štadión pod Dubnom, Žilina, instead of their regular stadium Štadión na Sihoti, Trencín.
 5. ^ Fola Esch played their home match at Stade Josy Barthel, Luxembourg City, instead of their regular stadium Stade Émile Mayrisch, Esch-sur-Alzette.
 6. ^ The Steaua Bucure?ti v Trencín match was played behind closed doors due to punishment by UEFA.[7]
 7. ^ Rudar Pljevlja played their home match at Stadion pod Malim Brdom, Petrovac, instead of their regular stadium Gradski stadion, Pljevlja.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Regulations of the UEFA Champions League 2015/16 Season" (PDF). UEFA.com. Union of European Football Associations. 1 maj 2015. Marrë më 17 korrik 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ a b Gabim referencash: Etiketë <ref> e pavlefshme; asnjë tekst nuk u dha për refs e quajtura draw1
 3. ^ a b "Draws — First and second qualifying rounds". UEFA.com. Marrë më 22 qershor 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 4. ^ a b "Qualifying round draws start road to Milan". UEFA.com. 22 qershor 2015. Marrë më 22 qershor 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 5. ^ a b c d e f g h "Summary UEFA Champions League - Round 1". Soccerway. Marrë më 3 korrik 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 6. ^ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af ag "Summary UEFA Champions League - Round 2". Soccerway. Marrë më 17 korrik 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 7. ^ "Football: Steaua Bucharest to play behind closed doors". Anadolu Agency. 25 shkurt 2015. Marrë më 24 korrik 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)