Bromi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Bromi është një element jometalik i cili ndodhet në grupin VII A dhe bën pjesë në jometalet halogjenë. Ka molekule dyatomike Br.