Mendeleviumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Mendelevium)
Shko te: navigacion, kërko
Mendeleviumi

Mendeleviumi është një element kimik me simbolin Md dhe numrin atomik 101.