Radiumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Radiumi

Radiumi është një element kimik me simbolin Ra dhe numrin atomik 88.

 Commons: Radiumii – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale