Merkuri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Zhiva)
Shko te: navigacion, kërko
Merkuri

Merkuri apo Zhiva është një element kimik me simbolin Hg dhe numrin atomik 80.