Darmstadtiumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Darmstadtiumi

Darmstadtiumi është element artificial radioaktiv i zbuluar nga instituti per kerkime për ione të rënda (Gesellschaft für Schwerionenforschung) në Darmstadt, Gjermani.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombinimet kimike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përdorimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.