Kobalti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kobalti

Kobalti është një element kimik me simbolin Co dhe numrin atomik 27. Në natyrë gjendet vetëm në formë të kombinimeve kimike. Produkti elementar i prodhuar nga shkrirja edhe i fortë dhe i shkëlqyeshëm me ngjyrë te argjendtë ne gri.

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Cobalt