Kantoni Amou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton d'Amou)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Amou
Canton d'Amou
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Amou
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 186,57 km2
Popullsia 7.441 banorë 2009
Dendësia 39,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4002

Kantoni Amou (frëngjisht: Canton d'Amou) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Amou. Ka sipërfaqe 186.57km2 dhe popullsi 7441 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Amou aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]