Kantoni Pouillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Pouillon
Canton de Pouillon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Pouillon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 211,57 km2
Popullsia 10.477 banorë 2007
Dendësia 49,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4018

Kantoni Pouillon (frëngjisht: Canton de Pouillon) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pouillon. Ka sipërfaqe 211.57km2 dhe popullsi 10477 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pouillon aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]