Kantoni Roquefort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Roquefort
Canton de Roquefort
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Roquefort
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 657,29 km2
Popullsia 7.594 banorë 2007
Dendësia 11,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4019

Kantoni Roquefort (frëngjisht: Canton de Roquefort) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Roquefort. Ka sipërfaqe 657.29 km2 dhe popullsi 7594 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Roquefort aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]