Kantoni Parentis-en-Born

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Parentis-en-Born
Canton de Parentis-en-Born
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Parentis-en-Born
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 570,8 km2
Popullsia 23.476 banorë 2007
Dendësia 41,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4015

Kantoni Parentis-en-Born (frëngjisht: Canton de Parentis-en-Born) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Parentis-en-Born. Ka sipërfaqe 570.8 km2 dhe popullsi 23476 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Parentis-en-Born aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]