Kantoni Dax-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Dax-Sud
Canton de Dax-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Dax
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 30.926 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4029

Kantoni Dax-Sud (frëngjisht: Canton de Dax-Sud) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dax. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 30926 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Dax-Sud aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]