Kantoni Labrit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Labrit
Canton de Labrit
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Labrit
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 377,32 km2
Popullsia 3.388 banorë 2007
Dendësia 8,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4009

Kantoni Labrit (frëngjisht: Canton de Labrit) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Labrit. Ka sipërfaqe 377.32 km2 dhe popullsi 3388 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Labrit aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]