Kantoni Gabarret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Gabarret
kanton
Popullsia
 • Gjithsej3.703

Kantoni Gabarret (frëngjisht: Canton de Gabarret) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gabarret. Ka sipërfaqe 440.75 km2 dhe popullsi 3703 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gabarret aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]