Kantoni Hagetmau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Hagetmau
Canton de Hagetmau
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Hagetmau
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,74 km2
Popullsia 9.545 banorë 2007
Dendësia 49,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4008

Kantoni Hagetmau (frëngjisht: Canton de Hagetmau) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hagetmau. Ka sipërfaqe 192.74 km2 dhe popullsi 9545 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Hagetmau aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]