Kantoni Castets

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Castets
Canton de Castets
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Castets
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 607,33 km2
Popullsia 10.325 banorë 2009
Dendësia 17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4003

Kantoni Castets (frëngjisht: Canton de Castets) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castets. Ka sipërfaqe 607.33km2 dhe popullsi 10325 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castets aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]