Kantoni Dax-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dax-Nord
Canton de Dax-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Dax
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 23.239 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4004

Kantoni Dax-Nord (frëngjisht: Canton de Dax-Nord) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dax. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23239 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dax-Nord aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]