Kantoni Villeneuve-de-Marsan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Villeneuve-de-Marsan
Canton de Villeneuve-de-Marsan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-Marsan
Kryeqëndra Villeneuve-de-Marsan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214,01 km2
Popullsia 5.959 banorë 2007
Dendësia 27,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4028

Kantoni Villeneuve-de-Marsan (frëngjisht: Canton de Villeneuve-de-Marsan) është një kantondepartamentin Landes, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villeneuve-de-Marsan. Ka sipërfaqe 214.01 km2 dhe popullsi 5959 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villeneuve-de-Marsan aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]