Kantoni Tartas-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tartas-Ouest
Canton de Tartas-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Tartas
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.993 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4027

Kantoni Tartas-Ouest (frëngjisht: Canton de Tartas-Ouest) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tartas. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9993 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tartas-Ouest aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]