Kantoni Peyrehorade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Peyrehorade
Canton de Peyrehorade
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Peyrehorade
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 179,1 km2
Popullsia 11.378 banorë 2007
Dendësia 63,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4016

Kantoni Peyrehorade (frëngjisht: Canton de Peyrehorade) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Peyrehorade. Ka sipërfaqe 179.1km2 dhe popullsi 11378 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Peyrehorade aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]