Kantoni Saint-Vincent-de-Tyrosse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Vincent-de-Tyrosse
Canton de Saint-Vincent-de-Tyrosse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Saint-Vincent-de-Tyrosse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 214 km2
Popullsia 28.214 banorë 2007
Dendësia 131,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4023

Kantoni Saint-Vincent-de-Tyrosse (frëngjisht: Canton de Saint-Vincent-de-Tyrosse) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Vincent-de-Tyrosse. Ka sipërfaqe 214km2 dhe popullsi 28214 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Vincent-de-Tyrosse aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]