Kantoni Saint-Martin-de-Seignanx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Martin-de-Seignanx
Canton de Saint-Martin-de-Seignanx
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Saint-Martin-de-Seignanx
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 149,77 km2
Popullsia 23.483 banorë 2007
Dendësia 156,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4021

Kantoni Saint-Martin-de-Seignanx (frëngjisht: Canton de Saint-Martin-de-Seignanx) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Martin-de-Seignanx. Ka sipërfaqe 149.77km2 dhe popullsi 23483 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Martin-de-Seignanx aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]