Kantoni Tartas-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tartas-Est
Canton de Tartas-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Tartas
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.282 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4026

Kantoni Tartas-Est (frëngjisht: Canton de Tartas-Est) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tartas. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5282 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tartas-Est aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]