Kantoni Mugron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mugron
Canton de Mugron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Mugron
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 134,63 km2
Popullsia 5.620 banorë 2007
Dendësia 41,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4014

Kantoni Mugron (frëngjisht: Canton de Mugron) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mugron. Ka sipërfaqe 134.63km2 dhe popullsi 5620 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mugron aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]