Kantoni Montfort-en-Chalosse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montfort-en-Chalosse
Canton de Montfort-en-Chalosse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Dax
Kryeqëndra Montfort-en-Chalosse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 177,45 km2
Popullsia 10.610 banorë 2007
Dendësia 59,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4012

Kantoni Montfort-en-Chalosse (frëngjisht: Canton de Montfort-en-Chalosse) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montfort-en-Chalosse. Ka sipërfaqe 177.45km2 dhe popullsi 10610 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montfort-en-Chalosse aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]