Kantoni Saint-Sever

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Saint-Sever
Canton de Saint-Sever
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Saint-Sever
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 202,73 km2
Popullsia 9.860 banorë 2007
Dendësia 48,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4022

Kantoni Saint-Sever (frëngjisht: Canton de Saint-Sever) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Sever. Ka sipërfaqe 202.73 km2 dhe popullsi 9860 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Sever aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]