Kantoni Sore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Sore
Canton de Sore
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Sore
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 418,44 km2
Popullsia 1.903 banorë 2007
Dendësia 4,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4024

Kantoni Sore (frëngjisht: Canton de Sore) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sore. Ka sipërfaqe 418.44 km2 dhe popullsi 1903 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sore aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]