Kantoni Mimizan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Mimizan
Canton de Mimizan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Mimizan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 360,49 km2
Popullsia 11.315 banorë 2007
Dendësia 31,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4010

Kantoni Mimizan (frëngjisht: Canton de Mimizan) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mimizan. Ka sipërfaqe 360.49 km2 dhe popullsi 11315 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mimizan aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]