Kantoni Aire-sur-l'Adour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Aire-sur-l'Adour
Canton d'Aire-sur-l'Adour
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Aire-sur-l'Adour
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 203,2 km2
Popullsia 9.941 banorë 2009
Dendësia 48,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4001

Kantoni Aire-sur-l'Adour (frëngjisht: Canton d'Aire-sur-l'Adour) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aire-sur-l'Adour. Ka sipërfaqe 203.2 km2 dhe popullsi 9941 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aire-sur-l'Adour aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Robert Cabé

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]