Kantoni Mont-de-Marsan-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Mont-de-Marsan-Nord
kanton
Popullsia
 • Gjithsej18.739

Kantoni Mont-de-Marsan-Nord (frëngjisht: Canton de Mont-de-Marsan-Nord) është një kantondepartamentin Landes, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mont-de-Marsan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 18739 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mont-de-Marsan-Nord aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]