Kantoni Grenade-sur-l'Adour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Grenade-sur-l'Adour
Canton de Grenade-sur-l'Adour
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Grenade-sur-l'Adour
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 166,69 km2
Popullsia 7.685 banorë 2007
Dendësia 46,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4007

Kantoni Grenade-sur-l'Adour (frëngjisht: Canton de Grenade-sur-l'Adour) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grenade-sur-l'Adour. Ka sipërfaqe 166.69 km2 dhe popullsi 7685 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grenade-sur-l'Adour aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]