Kantoni Pissos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Pissos
Canton de Pissos
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Pissos
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 402,22 km2
Popullsia 3.400 banorë 2007
Dendësia 8,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4017

Kantoni Pissos (frëngjisht: Canton de Pissos) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pissos. Ka sipërfaqe 402.22 km2 dhe popullsi 3400 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pissos aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]