Kantoni Morcenx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Morcenx
Canton de Morcenx
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-marsan
Kryeqëndra Morcenx
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 518,08 km2
Popullsia 9.290 banorë 2007
Dendësia 17,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4013

Kantoni Morcenx (frëngjisht: Canton de Morcenx) është një kantondepartamentin Landes, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Morcenx. Ka sipërfaqe 518.08 km2 dhe popullsi 9290 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Morcenx aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]