Kantoni Autun-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton d'Autun-Sud)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Autun-Sud
Canton d'Autun-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Autun
Kryeqëndra Autun
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 144 km2
Popullsia 9.996 banorë 2009
Dendësia 69,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7152

Kantoni Autun-Sud (frëngjisht: Canton d'Autun-Sud) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Autun. Ka sipërfaqe 144km2 dhe popullsi 9996 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Autun-Sud aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Rémy Rebeyrotte

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]