Kantoni Henrichemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton d'Henrichemont)
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Henrichemont
Canton de Henrichemont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Henrichemont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 158,58 km2
Popullsia 3.411 banorë 1999
Dendësia 21,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1815

Kantoni Henrichemont (frëngjisht: Canton d'Henrichemont) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Henrichemont. Ka sipërfaqe 158.58km2 dhe popullsi 3411 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Henrichemont aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]