Kantoni Saulzais-le-Potier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saulzais-le-Potier
Canton de Saulzais-le-Potier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra Saulzais-le-Potier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 276,41 km2
Popullsia 3.376 banorë 1999
Dendësia 12,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1827

Kantoni Saulzais-le-Potier (frëngjisht: Canton de Saulzais-le-Potier) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saulzais-le-Potier. Ka sipërfaqe 276.41km2 dhe popullsi 3376 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saulzais-le-Potier aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]