Kantoni Sancergues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sancergues
Canton de Sancergues
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Bourges
Kryeqëndra Sancergues
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 352,84 km2
Popullsia 7.340 banorë 1999
Dendësia 20,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1824

Kantoni Sancergues (frëngjisht: Canton de Sancergues) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sancergues. Ka sipërfaqe 352.84km2 dhe popullsi 7340 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sancergues aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]