Kantoni Graçay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Graçay
Canton de Graçay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Vierzon
Kryeqëndra Graçay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 134,95 km2
Popullsia 3.652 banorë 1999
Dendësia 27,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1813

Kantoni Graçay (frëngjisht: Canton de Graçay) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Graçay. Ka sipërfaqe 134.95km2 dhe popullsi 3652 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Graçay aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]