Kantoni Charenton-du-Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Charenton-du-Cher
Canton de Charenton-du-Cher
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Centre
Departamenti Cher
Arrondissement Saint-Amand-Montrond
Kryeqëndra Charenton-du-Cher
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 251,76 km2
Popullsia 4.017 banorë 1999
Dendësia 15,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1807

Kantoni Charenton-du-Cher (frëngjisht: Canton de Charenton-du-Cher) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charenton-du-Cher. Ka sipërfaqe 251.76km2 dhe popullsi 4017 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Charenton-du-Cher aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]